Aktualności

Pijany przyjechał po koleżankę, został zatrzymany

Data publikacji 20.02.2023

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, zatrzymanego na terenie gminy Wieczfnia Kościelna. 24-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Zanim wsiadł za kierownicę, pił wódkę. Interweniującym policjantom tłumaczył, że kierował, bo sądził, że jest trzeźwy. Chciał odwieźć koleżankę do domu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał do kontroli kierującego seatem. 24-letni mieszkaniec pow. nidzickiego, miał w organizmie ponad  promil alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z interweniującymi policjantami, przyjechał po koleżankę, którą miał odwieźć do domu. Zanim wsiadł za kierownicę wypił kilka kieliszków wódki ale był przekonany, że jest trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Nietrzeźwy kierowca na drodze, to śmiertelne zagrożenie – zagrożenie, które można powstrzymać. Wystarczy odpowiednia reakcja. Jeśli podejrzewasz, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, powiadom Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeśli Twój znajomy pił alkohol i ma zamiar prowadzić pojazd, zamów mu taksówkę i zabierz kluczyki. Nie słuchaj tłumaczenia „wypiłem tylko trzy kieliszki”. Jeśli możesz zapobiec niebezpieczeństwu na drodze – zrób to. Twoja reakcja ma znaczenie.  

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony