Aktualności

Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 13.02.2023

Niestety mimo policyjnych apeli o rozwagę, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. Bilans minionego weekendu to czterech nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu. Niechlubny rekordzista miał 2,23 promila alkoholu w organizmie i był sprawcą zdarzenia drogowego. Kierowco bądź odpowiedzialny! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze!

Rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze nie dotyczą czterech nietrzeźwych kierujących, którzy zatrzymani zostali w weekend, przez interweniujące patrole policji. Do zdarzeń doszło na terenie pow. mławskiego.

11 lutego br. około godz. 17.00, w Mławie, skrzyżowanie ul. PCK i Kopernika, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego  samochodem marki BMW. 44-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 2,23 promila alkoholu i okazał się sprawcą zaistniałego zdarzenia drogowego.

12 lutego br. około godz. 09.00, w Mławie ul. Kościuszki, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego  samochodem marki Opel Astra. 33-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,07 promila alkoholu. Tego samego dnia, około godz. 17.50, interweniujący patrol policji zatrzymał w miejscowości Radzanów, ul. Górna, kierującego samochodem marki Mitsubishi Grandis. 61-letni mieszkaniec Radzanowa miał w organizmie ponad 2,00 promila alkoholu. Natomiast około godz. 18.20, w miejscowości Wiśniewo na drodze krajowej nr 7, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego  samochodem marki Fiat Seicento. 36-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,98 promila alkoholu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka kara grzywny. Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

 

Autor: asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony