Aktualności

Bezpieczne ferie na terenie powiatu mławskiego

Data publikacji 10.02.2023

Mławska Policja już od kilku tygodni prowadzi działania profilaktyczno – kontrolne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Od poniedziałku ferie przenoszą się na teren Mazowsza. Policjanci kontynuować będą wzmożone kontrole na drogach, zaplanowali także spotkania profilaktyczne dla dzieci, które wesprze lubiana przez najmłodszych maskotka - komisarz Mławiak.

Podczas zajęć policjanci wyjaśniają dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia dotyczące zimowych zabaw. Ostrzegają przed korzystaniem z zamarzniętych zbiorników wodnych czy zabawy w pobliżu jezdni, wyjaśniają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Tłumaczą co zrobić, by być bezpiecznym w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Policjanci prowadzą  również wzmożone działania kontrolno – prewencyjne na drogach, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, warunki przewozu pasażerów. Szczególnym nadzorem objęte są także autokary i busy. Policjanci sprawdzają także autokary przed zorganizowanymi  wyjazdem dzieci.  Punkty kontroli wyznaczone są w dwóch miejscach, na terenie powiatu:

- Mława, ul. Kopernika (parking przy Al. Marszałkowskiej)

- Strzegowo, ul. Plac Wolności (przystanek autobusowy).

Kontrole należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem, informacja pod numerem tel. 47 703 62 17 (sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie).

Policjanci apelują także o odpowiednie zabezpieczenia mienia podczas wyjazdów na ferie. O nadzór nad domem lub mieszkaniem warto poprosić zaufanego sąsiada. Podczas wyjazdów nie umieszczajmy w mediach społecznościowych postów, typu – Wyjechaliśmy w góry, świetnie się bawimy, długo nas nie będzie. Taka informacja może trafić do osoby, która robi rozpoznanie przed łamaniem. Nie warto ryzykować.

Działania kontrolne oraz profilaktyczno - edukacyjne potrwaj do końca ferii.

asp.szt. Anna Pawłowska   

Powrót na górę strony