Aktualności

Uroczyste pożegnanie z mundurem

Data publikacji 07.02.2023

Wspólna służba stwarza między ludźmi silne więzi, nawet wtedy gdy dobiegają końca, wyznaczone tą służbą, zadania – podkreślał te słowa Komendant Powiatowy Policji w Mławie, podczas uroczystego pożegnana odchodzących na emeryturę nadkom. Piotra Paluszaka, asp.szt. Sławomira Grablewskiego, asp.szt. Pawła Mizerskiego oraz asp.szt. Krzysztofa Staśkiewicza.

Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej Policji  w Mławie, która odbyła się 3 lutego, odchodzącym na emeryturę policjantom towarzyszyli bliscy oraz koledzy i koleżanki z mławskiej jednostki. To wyjątkowy i poruszający moment, pożegnania są trudne, szczególnie gdy mundur był częścią życia przez 28 czy 30 lat.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Piotr Paluszak pełnił służbę przez 28 lat. Związany był przez te lata zarówno ze służbą kryminalną jak i prewencyjną.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Sławomir Grablewski, w służbie od 30 lat. Wieloletni kierownik Posterunku Policji w Szreńsku.

Dzielnicowy asp.szt. Paweł Mizerski, swój rejon służbowy oraz problemy mieszkańców znał najlepiej. W Posterunku Policji w Strzegowie pełnił służbę 23 lata, w Policji 28 lat.

Dzielnicowy asp.szt. Krzysztof Staśkiewicz, odszedł na emeryturę po 28 latach. W mławskim rewirze dzielnicowych służył 9 lat. Wielokrotny laureat konkursu „Najpopularniej dzielnicowy”.

Komendant wyraził swoją wdzięczność odchodzącym na emeryturę policjantom, podkreślając ich ogromne zaangażowanie, doświadczenie i profesjonalizm ale także serdeczność i koleżeńskość. Pozostaną wzorem dla pełniących służbę funkcjonariuszy a  Komenda Powiatowa Policji w Mławie będzie zawsze ich miejscem - bo choć zadania dobiegły końca, pozostają najsilniejsze więzi, które stworzyła wspólna służba.

Dziękujemy Piotrze, Sławku, Pawle i Krzyśku – wszystkiego dobrego.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

  • uroczysta zbiórka
  • zdjęcie grupowe
  • uroczysta zbiórka
Powrót na górę strony