Aktualności

Uderzył 11-letniego chłopca i zabrał mu telefon. Sprawca rozboju został natychmiast ustalony i zatrzymany

Data publikacji 07.02.2023

W piątek, w Mławie, podczas spaceru 11-letni chłopiec został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który uderzył go i siłą odebrał telefon, po czym uciekł. Chwilę po zgłoszeniu, sprawca został ustalony i zatrzymany przez interweniujących policjantów. To 24-latek, pochodzący z terenu pow. sochaczewskiego. Wczoraj usłyszał zarzut rozboju, sąd zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyzna był już wcześniej karany.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, na terenie Mławy. 11-letni chłopiec wyszedł z psem na spacer. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w pewnym momencie do chłopca podszedł obcy mężczyzna, zapytał o godzinę. Chłopiec miał w kieszeni telefon komórkowy, mężczyzna uderzył go i siłą odebrał telefon, po czym uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili jego wizerunek, chwilę później podejrzany o rozbój mężczyzna został zatrzymany przez interweniujący patrol z wydziału kryminalnego.

Policjanci odzyskali skradziony telefon. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala w Ciechanowie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Zatrzymany 24-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, był już wielokrotnie karany. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy, grozi mu zatem kara nawet 18 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu rejonowego w Mławie, został aresztowany na 3 miesiące.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony