Aktualności

Okazał podrobione prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 23.01.2023

Mieszkaniec pow. płońskiego, podczas kontroli drogowej, posłużył się podrobionym blankietem ukraińskiego prawa jazdy. Jak się okazało, mężczyzna nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a podrobiony blankiet kupił kilka lat temu. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego osadzeniem w policyjnym areszcie.

W piątek późnym popołudniem patrol ruchu drogowego pełnił nadzór na odcinku krajowej siódemki w Wiśniewie. Policjanci zauważyli kierującego oplem, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 47-letni mieszkaniec pow. płońskiego okazał policjantom blankiet ukraińskiego prawa jazdy we wszystkich kategoriach. Dokument natychmiast wzbudził zastrzeżenia policjantów. Mężczyzna twierdził, że posiada jedynie uprawnienia kategorii B. Po krótkiej rozmowie okazało się, że nigdy nie przebywał na terenie Ukrainy, a podrobiony dokument kupił kilka lat temu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo użycia podrobionego dokumentu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także przed sądem za popełnione wykroczenia kierowania pojazdem bez uprawnień oraz przekroczenia dozwolonej prędkości. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony