Aktualności

Wypadek na przejściu, ranna 16-letnia piesza

Data publikacji 18.01.2023

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wczorajszego wypadku na przejściu dla pieszych, w pobliżu kortów, przy ul. Sienkiewicza w Mławie. Doszło tam do potrącenia 16-letniej pieszej przez kierującego nissanem. To już drugie, w ciągu ostatnich dni, zdarzenie z udziałem pieszego. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno do kierujących jak i do pieszych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący nissanem 42-letni obywatel Bangladeszu, potrącił przechodząca przez przejście 16-letnią mieszkankę pow. mławskiego. Ranna piesza została przewieziona do szpitala w Ciechanowie. Kierowca nie był pod wpływem alkoholu. Wstępny test na obecność  narkotyków w organizmie, okazał się pozytywny. Od kierującego pobrano krew do badania laboratoryjnego. Mężczyzna  został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Trwają szczegółowe ustalenia, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

To już drugie, w ciągu ostatnich dni, zdarzenie z udziałem pieszego. Do obu zdarzeń doszło w Mławie, podczas zapadającego zmierzchu. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno do kierujących, jak i do pieszych. Wzmożony ruch, ograniczona widoczność, nieużywanie przez pieszych elementów odblaskowych i wchodzenie na przejście bez upewnienia się, czy jest to bezpieczne- to sytuacja która może zakończyć się wypadkiem. Kierowcy także  powinni zachować szczególną ostrożność i bacznie obserwować okolice przejścia dla pieszych. Trzeźwość, rozsądek i wyobraźnia za kierownicą to absolutna podstawa.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony