Aktualności

„Jesteśmy odblaskowymi bohaterami”

Data publikacji 12.01.2023

Mławscy policjanci mają niezwykłych sprzymierzeńców w trosce o bezpieczeństwo na drodze - to dzieci z Przedszkola Dzieciątka Jezus w Mławie. Najmłodsi wiedzą jak być bezpiecznym i widocznym na drodze. O zasadach bezpieczeństwa chętnie przypomną także rodzeństwu, rodzicom i dziadkom – bo tak właśnie robi odblaskowy bohater.

Dziś rano, z  najmłodszymi mieszkańcami Mławy spotkała się policjantka Ania oraz komisarz Mławiak. Policjantka przypomniała dzieciom zasady dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Dzieci wiedzą, że miejsce oznaczone, znakiem D-6 to przejście dla pieszych. W tym miejscu nie wolno przebiegać, oglądać sobie sznurówek, patrzeć  w telefon komórkowy. Należy zachować szczególną ostrożność, rozejrzeć się i gdy jest to absolutnie bezpieczne – pewnym krokiem przejść na drugą stronę jezdni. Niestety o tej prostej zasadzie nie pamięta wielu dorosłych, co zasmuca dzieci i policjantów.

„Ktoś się zagapi i jest wypadek” – mówią dzieci – „wypadek to nic miłego, to smutna sprawa”.

„Czy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną też trzeba zachować szczególną ostrożność? – pyta policjantka – „Taaaaaaak” – zdecydowanie odpowiadają dzieci.  

Najmłodsi wiedzą także jak ważne w bezpiecznym podróżowaniu są pasy bezpieczeństwa i foteliki ochronne. To absolutna podstawa, by z nich korzystać. Dzieci obiecały także, że będą bezpiecznie wysiadać z samochodu. „Najlepiej to poczekać na mamę, bo można walnąć drzwiami w samochód sąsiada” – przestrzega jeden z chłopców. „Tak, i nie wolno wybiegać na drogę” – dodaje dziewczynka.

Dzieci wiedzą także, że nie wolno opuszczać samemu placu zabaw czy  podwórka,  no i nigdy „przeeeeeniiigdny” nie wolno wybiegać na jezdnię.  Na dzielne maluchy czekała niespodzianka – kolorowe odblaski, które wręczyła im policjantka wraz z komisarzem Mławiakiem – maskotką, która powstała dzięki wyobraźni najmłodszych mieszkańców Mławy.

Dzieci wiedzą, że bycie widocznym na drodze to podstawa bezpieczeństwa, dlatego kochają odblaski - są prawdziwymi, odblaskowymi bohaterami.

asp.szt. Anna Pawłowska

  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi
  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi
  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi
  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi
  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi
Powrót na górę strony