Aktualności

Na jej oczach, z konta zniknęło ponad 9 tysięcy złotych. Policja ostrzega

Data publikacji 22.12.2022

Metoda oszustwa „na pracownika banku”, nadal działa. Wczoraj hakerzy okradli 41-letnią mieszkankę Mławy. Kobieta za namową konsultanta, zainstalowała na swoim telefonie program umożliwiający zdalny dostępu do urządzenia. Na jej oczach, z konta bankowego zniknęło ponad 9 tysięcy zł.

Do oszukanej zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Poinformował, ze ktoś próbuje dokonać wypłat z jej konta. Kobieta zaprzeczyła, by autoryzowała wypłaty. Została przełączona do działu bezpieczeństwa banku. Poinformowano ją, by zainstalowała na swoim telefonie specjalne oprogramowanie a konsultant udzieli jej pomocy. Kobieta, za namową oszusta, zainstalowała na swoim telefonie program do zdalnej obsługi urządzenia. Zalogowała się a swoje konto i po chwili straciła kontrolę nad urządzeniem. Dosłownie na jej oczach, z konta pobrano ponad 9 tysięcy złotych.

Jak uchronić się przed oszustwem?

  • pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. NIGDY NIKOMU nie udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania;
  • jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi urządzenia, możesz być pewien, że to oszustwo;
  • jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania Twoich danych oraz danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania rozłącz się i zadzwoń do biura obsługi klienta Twojego banku (najlepiej z innego telefonu).

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony