Aktualności

Zdarzenie drogowe w pobliżu Garlina. Kierowca nietrzeźwy i z sądowym zakazem

Data publikacji 09.12.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ciężko ranny został 37-letni mężczyzna. Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jak się okazało, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. W momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło wczoraj, po godz. 15.00, na drodze relacji Krzywonoś- Garlino. Służby ratunkowe  powiadomili przypadkowi świadkowie, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy. Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący oplem, 37-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, na łuku drogi w kompleksie leśnym, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo a następnie zjechał do rowu. Kierowca doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony  do szpitala w Mławie. Jak ustalono w szpitalu, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego ale także dla samego kierującego. Dlatego warto reagować, by zapobiec takim zdarzeniom. Zasadą powinno być zero tolerancji dla osób, które po wypiciu alkoholu decydują się na kierowanie samochodem. Zwrócenie uwagi – „piłeś, nie kierujesz”, zabranie kluczyków -  nie jest łatwe, szczególnie gdy dotyczy członka rodziny. Jednak to od Twojej reakcji zależy bezpieczeństwo.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony