Aktualności

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na S7, ranny kierowca

Data publikacji 06.12.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, w którym ranny został 60-letni kierowca tira. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, w pobliżu Żurominka, na trasie S7. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca volvo uderzył w tył mana. Ucierpiały także przewożone w naczepie mana zwierzęta.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący ciężarowym volvo z naczepą, 60-letni mieszkaniec pow. warszawskiego zachodniego, jadąc w kierunku Warszawy, uderzył w naczepę jadącego przed nim mana. W wyniku uderzenia, kierujący manem, 60-letni mieszkaniec pow. łowickiego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, przebił bariery ochronne i wpadł do rowu. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala w Mławie. W naczepie mana przewożone były zwierzęta hodowlane. Cześć bydła padła. Na miejscu wypadku interweniował powiatowy lekarz weterynarii.  Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szybko zapadający zmierzch, miejscowe oblodzenia i zamglenia oraz opady, utrudniają ruch. Chwila nieuwagi, obniżona koncentracja, mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia na drodze.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony