Aktualności

Przedświąteczni złodzieje, Policja ostrzega

Data publikacji 05.12.2022

Okres przedświąteczny to wyjątkowo pracowity czas dla złodziei, włamywaczy i kieszonkowców. Przestępcy chętnie wykorzystają nadarzającą się okazję w zatłoczonym sklepie, na parkingu przed marketem czy w naszym bloku. Okazją będzie nasze rozkojarzenie i pośpiech, torby zostawione na siedzeniu w samochodzie czy źle zabezpieczona piwnica. Warto zatem zachować szczególną ostrożność.

W miniony weekend, mławska Policja odebrała zgłoszenie o włamaniu do dwóch pomieszczeń w piwnicy jednego z bloków, w centrum miasta. Sprawcy ukradli sztuczną choinkę oraz świąteczne ozdoby. Uszkodzili także kłódkę w  trzecim pomieszczeniu. Policja apeluje do lokatorów i zarządców budynków o odpowiednie zabezpieczenie piwnic oraz wejścia do klatki schodowej bloku.

Coraz większy, przedświąteczny ruch w marketach, to także dobra okazja dla złodzieja. Warto zdać sobie sprawę, że w każdej chwili może nas obserwować kieszonkowiec -  ocenia na ile jesteśmy uważni, co nas rozprasza, gdzie trzymamy portfel, kluczyki do samochodu. Sprawdza, czy zdamy test na ofiarę przypadkowo nas dotykając, potrącając. Nie licz na to, że złapiesz kieszonkowca za rękę lub znajdziesz podejrzanie wyglądającą osobę w tłumie. Kieszonkowcem może być nastolatek ze słuchawkami w uszach, starsza pani z reklamówką, pan w garniturze. Kieszonkowcy nie działają sami. Bądź ostrożny, uważny, rozglądaj się – w ten sposób nie zdasz testu na ofiarę kradzieży. 

Rada- nigdy nie trzymaj w portfelu, razem z pieniędzmi wszystkich dokumentów i kart. Jeśli przepadnie Ci portfel, będziesz miał naprawdę duży kłopot.

Pozostawiając samochód na parkingu, wszystkie zakupy schowaj do bagażnika. Nie zostawiaj w widocznym miejscu torebki, portfela, laptopa czy telefonu komórkowego. Takie przedmioty przyciągają uwagę złodzieja.

 

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony