Aktualności

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, jeden z nich dachował, drugi uderzył w znak drogowy

Data publikacji 18.11.2022

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pomimo licznych kontroli oraz częstej reakcji świadków, wciąż niestety nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wczoraj, taka jazda zakończyła się osadzeniem w policyjnym areszcie dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich dachował, drugi uderzył w znak drogowy.

Wczoraj po południu, dyżurny mławskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Piekiełko w Mławie. Kierujący renault zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Sam wydostał się z pojazdu, nie doznał obrażeń. Zatrzymany  36-letni mieszkaniec pow. działdowskiego miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy w 6 kategoriach. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś w nocy, na jednej z mławskich ulic, patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. Jak wynika z ustaleń, kierowca chwilę wcześniej uderzył w znak drogowy. Na widok patrolu, kierowca zamknął się samochodzie. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, oplem kierował 48-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.    

Obu zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony