Aktualności

Trwają działania kontrolne na drogach, Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość

Data publikacji 31.10.2022

Jeszcze przed weekendem mławska Policja rozpoczęła zapowiadane działania kontrolne, związane z okresem Wszystkich Świętych. W sobotę rano, na terenie miasta, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego fiatem 51-letniego mężczyznę, który w organizmie miał ponad 1,4 promila alkoholu. Zatrzymany ma podwójny zakaz kierowania pojazdami. Policja zapowiada dalsze wzmożone kontrole i apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych za kierownicą.

Patrol ruchu drogowego, który prowadził nadzór na jednej z mławskich ulic, zatrzymał do kontroli kierującego fiatem ducato. 51-letni mieszkaniec pow. działdowskiego miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Przewoził pasażerkę. Jak się okazało w trakcie kontroli, kierowca ma dwa obowiązujące, sądowe  zakazy kierowania  pojazdami. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się  do zakazu sądowego grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, dlatego Policja apeluje o rozsądek, ostrożność, odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą. Jeśli jesteś świadkiem agresji drogowej lub masz podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natychmiast powiadom Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.       

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony