Aktualności

Wypadek w Konopkach, trzy osoby ranne. Policja ostrzega

Data publikacji 24.10.2022

Trwają szczegółowe ustalenia mławskiej Policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranne zostały trzy osoby . Do zdarzenia doszło w niedzielę rano, na wiadukcie w Konopkach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Policja ostrzega – czas przestawić się na jesienne warunki jazdy, dostosować prędkość i zachowa szczególną ostrożność.

Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący skoda roomster, 30-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, jadąc w kierunku Mławy, na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i dojeżdżając do wzniesienia, stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył  w prawidłowo jadącą skodę octavię. Octavią kierował 42-letni mieszkaniec pow. wyszkowskiego. W wyniku wypadku ranni zostali obaj kierujący oraz pasażerka skody roomster. Rannych przetransportowano do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Mławska Policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny wypadku.

Policja ostrzega – jesienne warunki na drogach, a zatem opady deszczu, mgła,  pierwsze przymrozki, szybko zapadający zmierzch, wymagają od kierowców zachowania maksymalnej ostrożności, rozsądku i dostosowania prędkości do warunków drogowych. Chwila nieuwagi czy brawury może się zakończyć zjechaniem do rowu, dachowaniem lub innym, groźnym wypadkiem.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony