Aktualności

„Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” – warsztaty edukacyjne w mławskich szkołach średnich

Data publikacji 14.10.2022

Trwa II edycja projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”. Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw internetowych. Projekt adresowany jest m.in. do młodzieży i nauczycieli.

Projekt, na terenie Mławy, realizowany jest przez funkcjonariuszy zespołu profilaktyki społecznej mławskiej komendy  Policji, w dwóch szkołach średnich  - I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół nr 4. Działania realizowane są od początku października. Do tej pory , ze  specjalnych warsztatów prewencyjnych „Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta”, skorzystało ponad 300 uczniów. Wzięli oni także udział w konkursie profilaktycznym. Prace zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody w postaci bonów podarunkowych oraz wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe będą publikowane w formie notatników zeszytowych, których okładki będą opatrzone nagrodzonymi pracami. Tak przygotowane materiały edukacyjne będą wykorzystywane w dalszych działaniach profilaktyczno-edukacyjnych.

Realizatorem działań w II edycji projektu pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony