Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez przypadkowego świadka

Data publikacji 10.10.2022

Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. W niedziele rano, przypadkowy świadek, zatrzymał na terenie Mławy, nietrzeźwego kierującego seatem. 47-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jadąc wiaduktem, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, wjechał na pas zieleni i uderzył w barierki ochronne.

Przypadkowy świadek odebrał kompletnie pijanemu mężczyźnie kluczyki i powiadomił Policję. Kierowca seata jechał wiaduktem, nie panując nad pojazdem. W pewnym momencie zjechał z jezdni na pas zieleni i uderzył  w barierki ochronne. Zatrzymany 47-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, nocą pił wódkę u znajomych, kilka kilometrów dalej, potem postanowił wrócić do domu. Zamiast do domu, trafił jednak do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Odpowiedzialne zachowanie przypadkowego świadka dowodzi zasadzie, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. Jeśli widzisz niebezpieczną sytuację, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony