Aktualności

Wypadek przy pracach polowych. Kierowca zetora w momencie zatrzymania był nietrzeźwy

Data publikacji 26.09.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie zdarzenia na terenie gminy Wiśniewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, pracująca na polu 31-letnia kobieta została pociągnięta przez ciągnik rolniczy. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Mławie. Kierujący zetorem, w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem Zetor, podczas wykonywania prac polowych, ruszając zahaczył kultywatorem o odzież stojącej w pobliżu kobiety i pociągnął ją za pojazdem.  Po wypadku kobieta została odwieziona do szpitala przez członka rodziny a kierowca pozostawił ciągnik i wrócił do domu, gdzie krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez interweniujący patrol. W momencie zatrzymania 20-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano mu krew do badań. Trwają dalsze ustalenia. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość podczas wykonywania prac polowych. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.  Trzeźwość jest podstawową zasadą!

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony