Aktualności

Nietrzeźwi i bez uprawnień zatrzymani w weekend

Data publikacji 12.09.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie zatrzymanych w weekend, nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję drogową na ul. Żwirki w Mławie. Drugi jeździł motocyklem, po tym jak wypił „kilka piw.” Obu zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano, na ul. Żwirki w Mławie doszło do kolizji drogowej. Kierujący volkswagenem mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzające go BMW. Kierowca z BMW wezwał patrol Policji. Jak się okazało w trakcie interwencji, kierujący volkswagenem 28-letni mieszkaniec Mławy, miał w  organizmie ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.  Nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia wieczorem, na terenie gminy Wieczfnia Kościelna, patrol z posterunku Policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego motocyklem.  28-letni mieszkaniec pow. mławskiego nie miał uprawnień do kierowania.  Pojazd nie był ubezpieczony i zarejestrowany a kierowca miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że wypił kilka piw i chciał pojeździć po okolicy.

Obu zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony