Aktualności

Zatrzymani w ostatni weekend wakacji. Nietrzeźwa kierująca uderzyła w samochód na S7, pijany kierowca wjechał na Łysą Górę

Data publikacji 29.08.2022

Podczas ostatniego weekendu wakacji, nad bezpieczeństwem czuwały wzmożone patrole ruchu drogowego i prewencji. Pomimo zapowiadanych kontroli drogowych oraz powtarzanych apeli o rozsądek, nie zabrakło kierowców lekceważących podstawową zasadę – trzeźwość. Jazdę po alkoholu zakończyli w policyjnym areszcie.

W niedzielę, chwilę po północy, dyżurny mławskiej Policji odebrał  zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego na trasie S7 w pobliżu Wiśniewa. Podczas interwencji okazało się, że w kolizji brały udział dwa samochody osobowe, jednym z nich kierowała nietrzeźwa kobieta. Nikt nie odniósł obrażeń. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca oplem 39-letnia mieszkanka pow. płońskiego, jadąc w kierunku Gdańska, uderzyła w stojące na poboczu audi, które wcześniej uległo awarii. W samochodzie był kierowca i pasażer. Kierowca audi oświadczył, że oznakował miejsce trójkątem ostrzegawczym. Po uderzeniu w audi, kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierki ochronne i zatrzymała się na pasie zieleni. Jechała sama. Jak się okazało podczas kontroli, w organizmie miała ponad 1,4 promila alkoholu. Jak oświadczyła w rozmowie z policjantami, po wypiciu kilku piw  wsiadła za kierownicę i chciała jechać nad morze. Oba uszkodzone pojazdy zostały usunięte z drogi. Kierującą oplem kobietę osadzono w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara do  lat pozbawienia wolności. 

W niedzielę po południu, interweniujący policjanci zatrzymali nietrzeźwego amatora wypoczynku w plenerze, który wjechał samochodem na Łysą Górę w Mławie. Kierujący volkswagenem, 44-letni mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, pił w sobotę i sądził, że wytrzeźwiał. Trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia, także po południu, dzięki reakcji świadka,  zatrzymano kolejnego nietrzeźwego  kierowcę. Do zdarzenia doszło na terenie Mławy. Nietrzeźwy kierowca peugeota wyjechał ze swojego podwórka na drogę. Zauważył to przypadkowy świadek, który odebrał mężczyźnie kluczyki i powiadomił patrol Policji. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trwają czynności Policji.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze, dlatego Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. Policja apeluje o przekazywanie informacji o nietrzeźwych kierujących.  Jeśli widzisz osobę, która piła alkohol i wsiada za kierownice lub podejrzewasz, że kierowca prowadzi auto, będąc pod wpływem alkoholu,  niezwłocznie powiadom Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony