Aktualności

Zatrzymani piraci drogowi i nietrzeźwi kierujący z sądowym zakazem – drogowy bilans długiego weekendu

Data publikacji 16.08.2022

Podczas długiego, sierpniowego weekendu, na drogach pow. mławskiego nie odnotowano żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Policjanci prowadzili wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania ograniczeń prędkości oraz trzeźwości kierujących. Do policyjnego aresztu trafili kierowcy pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

W piątek, po południu, na ul. Kopernika w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego autobusem rejsowym, 59-letniego mieszkańca Raciąża. Kierowca scani przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h. Został ukarany manatem w wysokości 300 zł oraz 4 punktami karnymi.

Tego samego dnia wieczorem, na terenie Mławy, patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującego vw golfem, 26-letnego mieszkańca pow. mławskiego. Jak się okazało, mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. W samochodzie policjanci odnaleźli kilka porcji handlowych środków odurzających. Okazało się, że 26-latek jest pod wpływem narkotyków. Pobrano mu krew do badań. Został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór, przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy skutera i powiadomił patrol Policji. Do zdarzenia doszło w pobliżu jednego z mławskich marketów. Zatrzymanym okazał się 37-letni mławianin. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się ponadto okazało,  kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę rano, patrol ruchu drogowego zatrzymał na drodze W 563 w Turzy Małej, kierującego toyotą 27-lertniego mieszkańca Mławy. Kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h. Jechał  bez uprawnień, w organizmie miał ponad 1,9 promila alkoholu. Jak oświadczył interweniującym policjantom, minionego wieczoru wypił pól litra wódki. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. 27-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed południem, na terenie Mławy, dzielnicowy  zatrzymał nietrzeźwego kierowcę mercedesa. 23-letni mieszkaniec Mławy wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Jego wyczyny zakończył dzielnicowy. Podczas kontroli okazało się, że 23 -latek ma w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu, ponadto jest  osobą poszukiwaną przez sąd, ma także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności .

 

autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

Powrót na górę strony