Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy, jeden z nich dachował w rowie

Data publikacji 08.08.2022

Podczas minionego weekendu mławscy policjanci zatrzymali kolejnych, nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich stracił panowanie nad pojazdem i dachował w pobliżu Woli Dębskiej, drugi został zatrzymany na parkingu, przy sklepie spożywczym w Mławie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano, mławska Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące pojazdu w rowie, przy drodze relacji Dębsk- Wola Dębska. Jak się okazało w trakcie  interwencji, peugeotem kierował 23-letni mieszkaniec Ząbek. Na łuku drogi nie dostosował prędkości, zjechał do rowu i dachował. Z samochodu wyszedł o własnych siłach. W organizmie miał ponad 0,70 promila alkoholu, istniało także podejrzenie, że może być pod wpływem środków odurzających. Pobrano od zatrzymanego krew do badań.  Został osadzony w policyjnym areszcie. Trwają dalsze czynności Policji.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na terenie Mławy,  dzięki reakcji przypadkowego świadka.  39-letni mieszkaniec Mławy, kierujący renault, zatrzymał się na parkingu w pobliżu sklepu. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z interweniującymi policjantami, zanim wsiadł za kierownicę wypił litr wódki.  Zatrzymany mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławscy policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112 i przekazać taką informację. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

autor:  asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony