Aktualności

Wybuch ulatniającego się gazu, ranna seniorka. Policja ostrzega

Data publikacji 08.08.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wybuchu ulatniającego się gazu w domu jednorodzinnym, w Uniszkach Cegielni. Ranna została mieszkająca samotnie, 83-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w sobotę, służby odebrały zgłoszenie tuż po godz. 4.00 rano.

Wybuch uszkodził budynek. Mieszkająca w nim samotnie seniorka doznała poparzeń ciała. Została przewieziona do szpitala w Mławie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przekazanych przez straż pożarną, do wybuchu gazu doszło najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej. Podczas wybuchu seniorka była w kuchni.

Policja ostrzega – używając butli z gazem należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać o odpowiednim wentylowaniu pomieszczeń. Nieszczelne połączenie butli gazowej z kuchenką lub niewłaściwe użytkowanie takiej instalacji to poważne zagrożenie.  Z kuchenek zasilanych gazem butlowym często korzystają osoby starsze, które mogą nie zauważyć w porę awarii, dlatego tak ważna jest pomoc ze strony bliskich i systematyczne sprawdzanie instalacji oraz przypominanie seniorowi zasad bezpiecznego użytkowania gazu. 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony