Aktualności

Wypadek na ul. Bagno, ranny pieszy. Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 03.08.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj o godz. 13:00, na ul. Bagno w Mławie. 65-letni mławianin prowadzący rower został potrącony przez kierującego Fiatem Dukato. Z obrażeniami ciała mężczyznę przewieziony do mławskiego szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem ciężarowym marki Fiat Dukato 35-letni mieszkaniec Warszawy, na ul. Bagno wykonując manewr cofania nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu rower mławianinowi. W wyniku zdarzenia 65-letni mieszkance Mławy, doznał między innymi obrażeń kości udowej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.


Policja apeluje o ostrożność - cofanie jest jednym z trudniejszych manewrów i przyczyną wielu niezdanych egzaminów na prawo jazdy. Kierowca jadący do tyłu musi uważać na pieszych, przeszkody stałe, zaparkowane pojazdy, a także innych uczestników ruchu drogowego. Według kodeksu ruchu drogowego, kierowca wykonujący manewr cofania w większości przypadków ponosi odpowiedzialność za wszelkie stłuczki i kolizje. Wobec tego, podczas tej czynności należy zachować odpowiednią czujność i ostrożność.

Autor: asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony