Aktualności

Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy

Data publikacji 27.07.2022

Na terenie powiatu mławskiego, od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Komenda Powiatowa Policji w Mławie odnotowała ponad 4900 zgłoszeń. W roku 2021 takich zgłoszeń było 1088 a w tym roku do chwili obecnej jest ich ponad 530. Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu mławskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w naszym otoczeniu zależy również od nich. Pamiętajmy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Mławscy policjanci od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, potwierdzili  i wyeliminowali  ponad 2300 punktów  - zagrożeń występujących na terenie służbowo podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, zaznaczonych przez mieszkańców powiatu mławskiego. Są to najczęściej:  przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Punkty, które nie zostały jeszcze wyeliminowane są pod naszym nadzorem a działania policjantów będą prowadziły do eliminacji zagrożeń zgłoszonych przez społeczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.

Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Apelujemy jednak o  rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie.

W tych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Autor: asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony