Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem, zatrzymany w Załężu

Data publikacji 18.07.2022

Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 38-latek miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu i myślał, że jest trzeźwy. Zatrzymany ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek, przed południem na drodze w miejscowości Załęże. Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał  w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego dnia. Wsiadł za kierownicę, bo sądził, że jest trzeźwy. Podczas kontroli okazało także, że 38-latek ma orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz kierowania pojazdami a samochód, którym kierował nie jest ubezpieczony ani dopuszczony do ruchu. Volkswagen został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy z dożywotnim zakazem grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności Policji.

Tego samego dnia wieczorem, na ul. Wyspiańskiego w Mławie, patrol prewencji zatrzymał kolejnego kierującego z sądowym zakazem. 26-letni mieszkaniec pow. mławskiego , kierował  uszkodzonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem. Kolejny, tego dnia, volkswagen trafił na policyjny parking. Jego właściciel odpowie za niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd. Grozi mi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony