Aktualności

Prosta zasada – piłeś, nie wsiadasz za kierownicę

Data publikacji 11.07.2022

Pomimo apeli o trzeźwość za kierownicą, wciąż niestety nie brakuje kierowców, lekceważących tą podstawową zasadę. W sobotę wieczorem, na ul. Studzieniec w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał młodego kierowcę forda, który w organizmie miał ponad 1,3 promila alkoholu.

W tym rejonie Mławy patrol ruchu drogowego prowadził wzmożone działania kontrolne stanu trzeźwości kierujących. O godz. 20.20 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 25-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja ostrzega – nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. Już niewielka ilość alkoholu powoduje zmiany w zachowaniu i percepcji, osłabienie koncentracji. Na drodze ta chwila nieuwagi, dekoncentracji, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Czasu nie da się cofnąć. Da się natomiast zaplanować bezpieczny powrót z grilla czy innej imprezy. Prosta zasada – piłeś, nie wsiadasz za kierownicę.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony