Aktualności

Piraci drogowi zatrzymani dzięki użytkownikom Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 07.07.2022

Patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór w Lipowcu Kościelnym, w ciągu niespełna godziny, zatrzymał wczoraj trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Problem przekraczania dozwolonej prędkości na tym odcinku, zgłosili użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na odcinku wskazanym na mapie, przez użytkowników aplikacji, w ciągu niespełna godziny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli trzech kierowców, którzy jechali w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Tuż przed godz. 17, patrol zatrzymał kierującego audi 21-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Młody kierowca jechał z prędkością 110 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Chwilę  później, w tym samym miejscu, prawo jazdy stracił 32-letni mieszkaniec Działdowa, kierujący oplem. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 10 punktami karnymi. Przed godz.18, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego toyotą. 46-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego jechał z prędkością 115 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Kontrole na tym odcinku będą kontynuowane.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pomaga w budowaniu bezpieczeństwa lokalnego. Nie wymaga rejestracji i logowania użytkownika, a obsługa i naniesienie nowego zagrożenia, z 27 dostępnych kategorii, zajmuje dosłownie chwilę. Uwaga, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji. Więcej o mapie TUTAJ.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony