Aktualności

Wypadek w pobliżu Michalinowa, ranne trzy osoby w tym dwoje dzieci. Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 17.06.2022

Trwają ustalenia mławskiej Policji w sprawie wczorajszego wypadku na starym odcinku drogi krajowej nr 7 w pobliżu Michalinowa. W zdarzeniu tym ranne zostały trzy osoby, w tym dwóch 6-letnich chłopców. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło podczas manewru wyprzedzania. Przed nami weekend, Policja apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności na drodze.

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane tuż przed godz. 16. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierująca saabem 60-letnia mieszkanka Ciechanowa, jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości stacji paliw, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadziła do zderzenia z wyprzedzającym ją samochodem marki Ford Kuga. W wyniku zderzenia ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do rowu i uderzył w drzewo. Fordem kierował 71-letni mławianin. Podróżowało z nim dwóch 6-letnich chłopców. Dzieci zostały przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Ranna kierująca saabem trafiła  do szpitala w Mławie. Kierowcy byli trzeźwi. Mławska Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje o rozsądek na drodze. Trwa długi, czerwcowy weekend, pamiętajmy że nie jesteśmy na drodze sami. Pośpiech, chwila nieuwagi, brak koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Pochopny manewr bez upewnienia się o bezpieczeństwie może zakończyć się wypadkiem.  Warto o tym pamiętać. Wyobraźnia i rozsądek na drodze to podstawa.

W trakcie weekendu mławska Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzać będą m.in. prędkość, trzeźwość  kierujących, stan techniczny pojazdów oraz warunki przewozu pasażerów. Apelują o przekazywanie informacji na temat podejrzanie zachowujących się kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz przypadków agresji drogowej. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 112. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

   

Powrót na górę strony