Aktualności

Nietrzeźwy kierowca potrącił rowerzystę, odjechał z miejsca zdarzenia i znieważył zatrzymujących go policjantów

Data publikacji 08.06.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie zdarzenia na drodze relacji Luszewo – Radzanów. W poniedziałek doszło tam do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem, który odjechal nie udzielając rannemu pomocy. Chwilę później został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu, znieważył interweniujący patrol. Został osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących  na miejscu zdarzenia, chwilę po godz. 17.00 jadący w kierunku Radzanowa 66-letni rowerzysta został potrącony przez wyprzedzające go volvo. Rowerzysta upadł na jezdnię. Pierwszej pomocy udzielił mu przypadkowy świadek. Rowerzysta był trzeźwy. Kierowca volvo odjechał z miejsca zdarzenia. Jeden z interweniujących patroli, kilka minut później odnalazł na terenie pobliskiej miejscowości uszkodzone volvo oraz  jego kierowcę. Podczas zatrzymania 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego był pod wpływem alkoholu. Znieważał interweniujących policjantów, był agresywny, nie poddał się badaniu alkotestem. Pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie a jego pojazd odholowany. Ranny rowerzysta doznał na szczęście jedynie  niegroźnych urazów i jeszcze tego samego wieczoru opuścił szpital.  

Zatrzymany 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego usłyszał wczoraj zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy. Został także ukarany za spowodowanie kolizji drogowej. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

Powrót na górę strony