Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy, jeden z nich spowodował wypadek

Data publikacji 06.06.2022

W niedzielę, na krajowej siódemce w Modle patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego fiatem. Kilka godzin później inny nietrzeźwy kierowca uderzył fordem w słup elektryczny na ul. Gdyńskiej w Mławie. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość za kierownicą wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą te podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Do wypadku doszło wieczorem, na ul. Gdyńskiej w Mławie. Policję powiadomił przypadkowy świadek. Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący fordem, 42-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, jadąc w kierunku Działdowa, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię. Ranny kierowca został przewieziony do szpitala w Mławie. W organizmie miał ponad 1,90 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Trwają dalsze czynności.

Kilka godzin wcześniej, na starym odcinku krajowej siódemki w Modle, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego fiatem. Policję zaalarmował przypadkowy  świadek. 52-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,80 promila alkoholu. Ponadto kierował samochodem pomimo braku uprawnień.

Zgodnie z kodeksem karnym , za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska


 

Powrót na górę strony