Aktualności

Włamania do piwnic. Ukradli rowery, obuwie i środki czystości

Data publikacji 03.06.2022

Wczoraj, po południu mławska Policja odebrała zgłoszenia, dotyczące kradzieży w blokach na terenie jednego z mławskich osiedli. Sprawcy przedostali się do piwnic, a następnie do komórek lokatorskich. Skradziono dwa rowery, obuwie damskie i męskie a nawet płyny do mycia naczyń. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie piwnic i czujność mieszkańców.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sposób działania złodziei był ten sam. Po przedostaniu się do piwnicy, przepiłowano kłódkę, zabezpieczającą drzwi wejściowe do komórki lokatorskiej. Sprawcy ukradli dwa rowery oraz 20 par butów damskich i męskich a nawet tabletki do zmywarki i płyny do mycia naczyń. Sprawcom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie drzwi wejściowych do piwnic bloków oraz nie wpuszczanie na klatkę schodową przypadkowych osób. Bywa, że lokatorzy zapominają zamknąć drzwi, prowadzące do pomieszczeń w piwnicy bloku. Z tej okazji chętnie skorzysta złodziej. Nie warto ułatwiać życia przestępcy. Policjanci apelują o czujność i uwagę oraz przekazywanie informacji o podejrzanych osobach.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony