Aktualności

Jednej nocy skradziono 5 rowerów i hulajnogę. Policja ostrzega

Data publikacji 31.05.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie kradzieży pięciu rowerów i hulajnogi, do której doszło minionej nocy na terenie Mławy. Jednoślady skradziono z klatki schodowej i hali garażowej jednego z bloków. Sezon rowerowy w pełni, duże zainteresowanie na rynku wykorzystują także złodzieje. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie mienia i oznakowanie rowerów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przed godz. 2 w nocy, nieznany sprawca włamał się do klatki chodowej bloku, skąd ukradł pozostawiony tam  rower oraz hulajnogę. Następnie złodziej przedostał się do hali garażowej i ukradł cztery kolejne rowery. Właściciele zauważyli co się stało dopiero rano i powiadomili Policję.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławscy policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie mienia. Rower pozostawiony na klatce schodowej bloku czy w hali garażowej, to łatwy cel dla złodzieja. Warto zatem skorzystać z kliku prostych rad:

- zabezpiecz rower mocną i profesjonalną klamrą, blokadą lub zapięciem, nawet jeśli zostawiasz swój rower tylko na chwilę;

- zabezpieczając rower na noc, korzystaj z dwóch lub więcej urządzeń zabezpieczających;

- jeśli trzymasz rower w piwnicy, zabezpiecz wejście przed złodziejem. Jeśli piwnicę zamykasz na zwykłą kłódkę – nie trzymaj tam roweru;

- zwracaj uwagę na to, kto wchodzi do bloku. Jeśli pojawi się ktoś obcy, reaguj;

- jeśli w bloku nie ma domofonu i monitoringu, warto wnioskować do wspólnoty lub zarządcy o montaż  takiego zabezpieczenia;

- jeśli widzisz coś podejrzanego, obce podejrzanie zachowujące się osoby w bloku lub okolicy powiadom Policję;

- przypominaj dziecku, by nie pozostawiało  roweru bez nadzoru;

- oznakuj rower. Znakowanie odbywa się w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie i jest bezpłatne. Bliższe informacje znajdziesz  TUTAJ.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

  • znakowanie roweru
  • znakowanie roweru
Powrót na górę strony