Aktualności

Wyrzucili kotkę z małymi kociętami na pobocze drogi

Data publikacji 30.05.2022

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi małżeństwu, które wczoraj wieczorem, na terenie gminy Dzierzgowo, wyrzuciło z bagażnika swojego auta na pobocze drogi kotkę wraz z małymi kociętami. Jedno ze zwierząt uratowali świadkowie, którzy natychmiast powiadomili o zdarzeniu policjantów. Funkcjonariusze z posterunku w Wieczfni Kościelnej szybko ustalił podejrzanych.

Świadkowie zauważyli ciemnego forda, którego kierowca zatrzymał się za zabudowaniami w gminie Dzierzgowo, przy polu uprawnym. Kierowca i pasażerka otworzyli bagażnik auta i coś z niego wyrzucili ma pobocze drogi po czym odjechali. Świadkowie zapisali numer rejestracyjny pojazdu. Okazało się, że z bagażnika auta wyrzucono oswojoną kotkę oraz dwa kocięta. Kotkę udało się uratować, kocięta uciekły w pobliskie zarośla. Nie udało się ich odnaleźć. Kotka ma już nowy, bezpieczny dom. Zwierzę było zaniedbane i wychudzone.

Po zgłoszeniu, interweniujący policjanci szybko ustalił podejrzanych. To 58-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta, mieszkańcy pow. mławskiego. Policjanci sprawdzili bagażnik auta, w którym były ślady porzuconych przed momentem zwierząt. W rozmowie z interweniującymi funkcjonariuszami, małżeństwo przyznało, że to oni wyrzucili kotkę z kociętami na pobocze drogi. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

zdjęcie: ilustracja

Powrót na górę strony