Aktualności

Spotkanie z mławskimi seniorami

Data publikacji 26.05.2022

Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na działanie oszustów i złodziei. Mławska Policja organizuje serię spotkań i szkoleń, których celem jest informowanie osób starszych o metodach działania przestępców oraz przestrzeganie przed zagrożeniami. Wczoraj, w takim spotkaniu wzięli udział seniorzy z Dziennego Domu Senior Plus w Mławie.

Podczas spotkania omówiono sposoby działania włamywaczy i kieszonkowców. Policjantka tłumaczyła uczestnikom spotkania jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie mienia oraz to, by nie przechowywać w domu gotówki. Starsze osoby, nie ufając bankom, trzymają oszczędności życia w szafie z ubraniami albo kuchennej szafce. Wiedzą o tym także przestępcy i chętnie korzystają z okazji. Policjantka wytłumaczyła jak chronić kartę płatniczą oraz portfel. Seniorzy byli także zainteresowani sposobami budowania bezpieczeństwa lokalnego. Nie są bowiem obojętni na to, co dzieje się w bloku i na osiedlu. Taka postawa jest z pewnością godna naśladowania.

Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznej kampanii informacyjnej „Mazowiecka Policja Ostrzega” i będą realizowane we współpracy z klubami seniora, zarządami osiedli oraz stowarzyszeniami i zarządami działkowców.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony