Aktualności

Patrol pieszy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 23.05.2022

Patrol pieszy pododdziału prewencji w Płocku, pełniący służbę na terenie Mławy, zatrzymał w centrum miasta nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Żuromina miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Sposób w jaki wysiadał z auta zwrócił uwagę patrolujących ulice policjantów.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Policjanci patrolujący pieszo centrum miasta zauważyli kierującego fiatem, który po zatrzymaniu na parkingu, wysiadał z auta mając problem z utrzymaniem równowagi. Został natychmiast zatrzymany. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna oświadczył interweniującym policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę wypił jedno piwo. W efekcie stracił prawo jazdy a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.  

Policjanci apelują – jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol wsiada za kierownicę – reaguj natychmiast. Jeśli nie jesteś w stanie uniemożliwić mu jazdy, wezwij Policję. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków –  powiadom Policję – tel. 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony