Aktualności

Kradł katalizatory na terenie Mławy, usłyszał kilka zarzutów

Data publikacji 17.05.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie serii kradzieży katalizatorów na terenie Mławy. Na początku maja patrol interwencyjny zatrzymał na gorącym uczynku 26-letniego mężczyznę, który próbował ukraść katalizator z fiata, zaparkowanego na jednym z osiedli. Jak się potem okazało, z kradzieży katalizatorów uczynił źródło zarobku.

Do zdarzenia doszło nocą, na terenie jednego z mławskich osiedli. Policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, chwile później był już zatrzymany. Jak się okazało, próbował zdemontować katalizator ze stojącego na parkingu fiata. Po odkręceniu śrub z układu wydechowego został zatrzymany przez patrol. W jego plecaku interweniujący policjanci odnaleźli narzędzia, służące do kradzieży katalizatorów. 26-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych czynności, prowadzonych przez wydział kryminalny ustalono, że 26-latek ma na swoim koncie także inne kradzieże katalizatorów, do których doszło na terenie Mławy. Kradzione katalizatory mężczyzna sprzedawał. Podejrzany 26-latek usłyszał w sumie pięć zarzutów kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mławscy kryminalni prowadzą dalsze ustalenia. Sprawa jest rozwojowa.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony