Aktualności

Wypadek w Lipowcu Kościelnym, ciężko ranny 17-letni motocyklista

Data publikacji 10.05.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wczorajszego wypadku drogowego w Lipowcu Kościelnym, w którym ciężko ranny został 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący Yamahą 125. Młody kierowca uderzył w bok pojazdu ciężarowego. Chwilę przed zderzeniem stracił panowanie nad motocyklem. Policja apeluje o ostrożność i zapowiada wzmożone kontrole kierujących motocyklami, motorowerami i quadami.

Do wypadku doszło po godz. 14, w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku Kęczewa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący wywrotką Iveco, jechał   od strony drogi W 544 w kierunku Kęczewa. W tym samym czasie, z drogi podporządkowanej wyjechał kierujący yamahą. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wraz z motocyklem wywrócił się na jezdnię, uderzając w bok pojazdu ciężarowego. Iveco kierował 43-letni mieszkaniec Mławy, był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń. 17-letni kierowca motocykla, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Olsztynie. Mławska Policja szczegółowo ustala okoliczności oraz przebieg wypadku.

Sezon motocyklowy w pełni, pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów, których coraz więcej na drogach. Policja apeluje o rozsądek i przypomina – nikt nie jest na drodze sam. Droga to nie tor wyścigowy czy miejsce do popisów. Chwila nieuwagi, brawura mogą doprowadzić do tragedii. Nikt nie powinien akceptować takiego zachowania. Mławska Policja prowadzi wzmożone kontrole kierujących motocyklami, motorowerami i quadami. Policjanci sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, rejestrację i ubezpieczenie oraz uprawnienia kierujących a także przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego – w tym przewozu pasażerów. Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary. Proszą także o przekazywanie informacji na temat brawury i agresji drogowej pod numerem alarmowym 112.

Policjanci apelują o ostrożność także do kierujących samochodami. Przypominają, że ważnym elementem wyposażenia samochodu są lusterka, z których należy korzystać oraz kierunkowskazy. Pamiętajmy o motocyklistach na drodze, ich chroni wyłącznie kask.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

   

  • rozbity motocykl w tle radiowóz zabezpieczający miejsce wypadku
  • rozbity motocykl w tle ciężarowe iveco
  • rozbity motocykl, leżący na drodze
Powrót na górę strony