Aktualności

Podsumowanie majówki na drogach pow. mławskiego – wypadek, zatrzymany nietrzeźwy kierowca i piraci drogowi

Data publikacji 04.05.2022

Wydział ruchu drogowego mławskiej komendy Policji podsumował prowadzone od piątku wzmożone kontrole, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę oraz kilku piratów drogowych. Na terenie powiatu doszło do jednego wypadku, w którym ranna została 5-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, na drodze w pobliżu Wasił (gm. Dzierzgowo). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 13-latek kierujący motorowerem, na łuku drogi zderzył się z 5-lenią rowerzystką, po czym upadł na jezdnię. Wstał i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.  Dziewczynka była pod opieką rodziców. Szczegóły wypadku opisywaliśmy tutaj.

3 maja wieczorem, patrol ruchu drogowego zatrzymał na ul. Napoleońskiej w Mławie, kierującego bmw  23-letniego  mieszkańca Mławy. Młody kierowca miał w organizmie ponad 0,90 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, wypił dwa piwa i kieliszek wódki. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem, w Morawach, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego mercedesem. 50-letni mieszkaniec Mławy, jechał w terenie zabudowanym w prędkością 159 km/h. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy. Mławianin został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

W sobotni wieczór, na Al. Marszałkowskiej w Mławie, policjanci z patrolu ruchu drogowego zatrzymali 24-leniego mieszkańca pow. mławskiego, kierującego audi. Kierowca, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

1 maja, także wieczorem interweniujący patrol ruchu drogowego, zatrzymał w Kosinach na krajowej siódemce, kierującego volvo 39-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna  jechał z prędkością 118 km/h w terenie zabudowanym. Patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy, sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony