Aktualności

Finał śledztwa w sprawie handlu narkotykami. Dwóch podejrzanych trafiło do aresztu

Data publikacji 04.05.2022

Zabezpieczone duże ilości marihuany, haszyszu i innych środków odurzających oraz aresztowanie dwóch podejrzanych o handel narkotykami - to finał trwającego od lutego śledztwa, prowadzonego przez prokuraturę rejonową, we współpracy z mławską komendą Policji. Pierwszy z zatrzymanych to 27-letni mławianin. Drugi został zatrzymany kilka dni temu przy współpracy funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Gdańsku i mławskich kryminalnych na miejscowym lotnisku.

Tuż przed majowym weekendem w Sądzie Rejonowym w Mławie, 27-letni gdańszczanin usłyszał zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków, co było jego  stałym źródłem dochodów. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo rozpoczęło się w lutym tego roku od zatrzymania przez mławskich kryminalnych miejscowego dealera, 27-letniego mławianina. Zabezpieczono wówczas około  kilograma środków odurzających, pieniądze oraz przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Mężczyzna, na wniosek prokuratury, został aresztowany na 3  miesiące.

Dalsze czynności doprowadziły mławską prokuraturę i śledczych na trop gdański. Podejrzany, 27-letni gdańszczanin został zatrzymany przez mławskich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Gdańsku na lotnisku w Gdańsku. Podczas przeszukania, w jego mieszkaniu, śledczy odnaleźli ponad 700 gramów narkotyków oraz 129 tabletek ecstasy. Trwają dalsze czynności Prokuratury Rejonowej w Mławie i Policji.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony