Aktualności

Święta na drogach pow. mławskiego – bez wypadku. Zatrzymany kierowca z 3 promilami

Data publikacji 19.04.2022

Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali długi, świąteczny weekend na drogach pow. mławskiego. Od soboty nie odnotowano żadnego, niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Podczas wzmożonych kontroli, policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących , stan techniczny pojazdów, warunki przewozu pasażerów oraz prędkość. W Mławie zatrzymano kierowcę opla, który w organizmie miał 3 promile alkoholu.

W niedzielę wieczorem, przypadkowy świadek zauważył jadącego zygzakiem kierowcę opla i natychmiast powiadomił Policję.  Chwilę później  35-letni kierowca, obywatel Ukrainy był już zatrzymany. Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami twierdził, że zanim wsiadł za kierownicę  wypił cztery piwa. Stracił prawo jazdy w 5 kategoriach a jego samochód został odholowany. Mężczyzna został osadzony w policyjnych areszcie. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Podczas świąt prawo jazdy straciła także 36-letnia mieszkanka pow. mławskiego, kierująca dacią. Kobieta jechała z prędkością ponad 100 km/h w Lipowcu Kościelnym. Została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Mławscy policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Podkreślają także, jak ważna jest społeczna reakcja wobec nietrzeźwych za kierownica lub piratów drogowych. Takie informacje można przekazywać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska   

 

Powrót na górę strony