Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki interwencji świadków

Data publikacji 30.03.2022

Przypadkowi świadkowie zatrzymali na parkingu nietrzeźwego kierowcę, który przyjechał do sklepu, na wieczorne zakupy. 61-letni obywatel Korei Pd. miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Świadkowie zablokowali mu wyjazd i wezwali patrol Policji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na terenie Mławy. Przypadkowi świadkowie zauważyli volkswagena, którego kierowca wjechał na parking przy sklepie, wyraźnie nie panując nad autem. Po wyjściu z samochodu mężczyzna chwiejnym krokiem ruszył do sklepu. Widząc to, jeden ze świadków natychmiast zadzwonili pod numer 112 i poinformował o sytuacji a drugi zablokował własnym autem stojącego na parkingu volkswagena. Nietrzeźwy mężczyzna, po wyjściu ze sklepu, chciał odjechać z parkingu, zauważył jednak blokujące go auto a chwilę później patrol Policji. Volkswagen, którym przyjechał nietrzeźwy kierowca został odholowany a jego właściciel trafił do   policyjnego aresztu. Jak się okazało, 61-letni obywatel Korei Pd., przebywający na terenie pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci dziękują świadkom za reakcję, to przykład odpowiedzialności i troki o bezpieczeństwo. Warto reagować, wystarczy przekazać informację, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony