Aktualności

Zatrzymani piraci drogowi stracili prawo jazdy

Data publikacji 23.03.2022

Przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym, to sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu na drodze. Podczas ostatnich, wzmożonych kontroli, prawo jazdy straciło kilku młodych kierowców. Policjanci przypominają, droga to nie tor wyścigowy, tu obowiązują konkretne przepisy a zasadą powinien być rozsądek i odpowiedzialność .

Zapomniał o tym niestety 20-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kierując audi na Al. Marszałkowskiej w Mławie, jechał z prędkością 129 km/h. Został zatrzymany do kontroli. Patrol ruchu drogowego zatrzymał młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania i wystawił mandat w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Prawo jazdy stracił także 24-letni kierowca opla. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go do kontroli w Szreńsku. Młody kierowca jechał z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym, ponadto nie używał pasów bezpieczeństwa. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł i 12 punktami karnymi.

Na drodze w pobliżu Wieczfni Kolonii, patrol ruchu drogowego zatrzymał młodego kierowcę BMW, który na drodze z ograniczeniem do 90 km/h, jechał z prędkością 154 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi.   

Wiosna i coraz lepsze warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy zwiększają prędkość. Chwila nieuwagi, brawura, mogą doprowadzić do tragedii, której nie da się cofnąć. Dla kierowców  zastępujących rozsądek i odpowiedzialność - brawurą i agresją drogową, nie powinno być miejsca na drodze. Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat niebezpiecznych, agresywnych kierowców i zapowiada wzmożone kontrole.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony