Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z ponad 3 promilami uszkodził dwa pojazdy

Data publikacji 03.03.2022

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie zatrzymanego wczoraj, nietrzeźwego kierowcy. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Twierdził, że tego dnia nic nie pił. Przyjechał na parking jednego z marketów i zasnął za kierownicą. Przypadkowy świadek powiadomił Policję.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około południa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu interwencji, kierowca forda, 43-letni mławianin, zanim dojechał na parking jednego z mławskich marketów, na osiedlu Sienkiewicza uszkodził dwa zaparkowane auta. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami twierdził, że owszem pił alkohol ale poprzedniego dnia. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Stracił także prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Jeśli widzimy zachowującego się podejrzanie kierowcę należy natychmiast powiadomić Policję. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny, alarmowy numer tel. 112.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony