Aktualności

Nietrzeźwy kierował kombajnem zbożowym w Mławie

Data publikacji 14.02.2022

W niedzielę wieczorem, mławska Policja odebrała zgłoszenie, dotyczące nietypowego pojazdu na Al. Piłsudskiego w Mławie, który może zagrażać bezpieczeństwu. Chwilę później patrol ruchu drogowego zauważył wjeżdżający na rondo kombajn zbożowy. Jak się okazało, kierowca tego nietypowego jak na porę roku pojazdu, był nietrzeźwy.

Zatrzymany do kontroli, 40-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, tłumaczył policjantom, że kombajn kupił w okolicach Brodnicy, skąd wracał kierując tym pojazdem. Kombajn był prawidłowo oświetlony a heder odpięty i przewożony lawetą. Niestety kierowca miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Kombajn został odholowany na policyjny parking. Kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat zagrożeń na drodze, w tym kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Taką informację można przekazać anonimowo. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony