Aktualności

Wypadł z drogi do rowu, w organizmie maił ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 09.02.2022

Wczoraj, przed godz. 16.00, mławska Policja odebrała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kuklinie. Kierowca audi wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się w rowie. Nie odniósł obrażeń. W momencie policyjnej interwencji, kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, 49-letni mieszkaniec pow. nidzickiego, jadąc w kierunku krajowej siódemki, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i dachował. Kierowca wyszedł z samochodu o własnych siłach. Służby ratunkowe powiadomili świadkowie. W momencie policyjnej interwencji, kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  Został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Dziś usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Tego samego dnia rano, na Al. Marszałkowskiej w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego mercedesem. 42-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz reakcje świadków.  Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zadzwoń pod numer 112 i przekaż informację. Taka reakcja może zapobiec niebezpieczeństwu.

 

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony