Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu – dzieci radzą

Data publikacji 08.02.2022

Dziś, po raz osiemnasty w Polsce, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem i inicjatorem działań profilaktycznych w ramach DBI, jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Organizatorzy zapraszają na otwarta konferencję oraz cykl webinarów dla rodziców i nauczycieli. W ramach DBI publikujemy także zasady bezpieczeństwa w Internecie, stworzone przez najmłodszych mieszkańców pow. mławskiego.

Czy w dobie ekranów można budować wartościowe relacje? Jak wychowywać cyfrowych obywateli, odpowiedzialnych i krytycznych wobec proponowanych treści? Jakie narzędzia wykorzystać, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i nastolatków w świecie online? To tylko kilka z pytań, na które będą poszukiwali odpowiedzi uczestnicy obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Państwowy Instytut Badawczy NASK zapraszają na konferencję online, cykl webinarów dla rodziców i profesjonalistów oraz oferują szeroką gamę materiałów edukacyjnych i lekcji online.  Uroczyste obchody rozpoczną się od konferencji online 8 lutego o godz. 17.00. Wydarzenie będzie dostępne na stronie dbi.pl, a także na Facebooku i You Tube, nie wymaga rejestracji. Natomiast od 9 lutego do 3 marca organizatorzy zapraszają na cykl webinarów dla rodziców i nauczycieli, a także lekcji online i spektakli dla dzieci. (źródło: www.nask.pl)

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, publikujemy zasady , stworzone przez najmłodszych. Uczestnicy zabawy profilaktycznej „Bezpieczne ferie ze smokiem Sopelkiem”, opracowali listę zasad  które łatwo zapamiętać i wziąć do serca.

- „Wchodzenie na nieodpowiednie strony do kłopotów prowadzi !!!” ( Mikołaj)

- „Korzystaj z Internetu tylko w obecności dorosłych !” (Jakub)

- „Pamiętaj przyjacielu o bezpieczeństwie wśród komputerów” ( Zuzia)

- „Bądź ostrożny, niebezpieczeństwo czyha wszędzie” (Kornelia)

- „Oglądaj bajki pod bezpiecznym okiem mamy” (Adaś)

- „By bezpiecznym w sieci być, trzeba zgodnie z zasadami żyć” (Paulinka)

 - „Smok Sopelek dobrze radzi – o filmach dla dorosłych się nie marzy” (Kacper)

- „Nie serfuj w necie, gdy nie świętowałeś 18-lecia” (Mateusz)

 

Oprac: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony