Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta, zatrzymany przez funkcjonariuszy służby więziennej, ukarany mandatem 2500 zł

Data publikacji 07.02.2022

W trakcie czynności służbowych, na terenie gminy Strzegowo, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna wyraźnie nie panował nad swoim jednośladem, jadąc środkiem drogi lub zjeżdżając na pobocze. Stwarzał zagrożenie na drodze. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwi rowerzyści narażają na drodze  nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mało brakowało a nietrzeźwy, 68-letni mieszkaniec pow. mławskiego doprowadziłby do kolizji z samochodem służby więziennej. Do zdarzenia doszło w piątek, w samo południe. Mężczyzna jechał slalomem, po czym zjechał na pobocze, przejeżdżając tuż przed  pojazdem funkcjonariuszy zakładu karnego. Ich  reakcja była natychmiastowa. Zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę i powiadomili patrol Policji. Jak się okazało, 68-latek miał w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych rowerzystów na drodze – choć ich zachowanie kwalifikowane jest jako wykroczenie, pijani rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Reakcja świadka może zapobiec niebezpieczeństwu.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony