Aktualności

Oszustwo na portalu ogłoszeniowym, kobieta straciła pieniądze z konta

Data publikacji 04.02.2022

Z popularności porali ogłoszeniowych, korzystają nie tylko osoby poszukujące towarów po okazyjnej cenie ale także oszuści i hakerzy. Przekonała się o tym ostatnio mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta miała zapłacić przelewem za przesyłkę kurierską, wartą 12 złotych. Straciła z konta ponad 900 zł. Trwają czynności mławskiej Policji.

Oszustwa tego typu są dość powszechne. Oszuści tworzą fikcyjne konta na portalach ogłoszeniowych, wystawiając atrakcyjne przedmioty, mające przyciągnąć uwagę. Na takie ogłoszenie trafiła 33-letnia mieszkanka pow. mławskiego. Wybrała przesyłkę kurierską. Sprzedający wysłał jej link do opłacenia przesyłki. Kobieta skorzystała z wygenerowanego linka i została przekierowana na stronę e-płatności. Po zrealizowaniu przelewu okazało się, że z jej konta zniknęło nie 12 a ponad 900 złotych. 

UWAGA. Zanim zdecydujesz się na korzystanie z portali ogłoszeniowych, zapoznaj się z ostrzeżeniami na stronie danego portalu. Nie korzystaj z gotowych linków do realizacji przelewów, bez ich uprzedniego sprawdzenia. Uważaj na oferty- okazje. Takie super-oferty są często dziełem oszusta, by wyłudzić Twoje pieniądze. Wybieraj metodę płatności za pobraniem lub za pomocą bezpiecznych przesyłek, oferowanych przez portal ogłoszeniowy. Z uwagą czytaj wiadomości z banku, jakie otrzymujesz podczas transakcji kupna- sprzedaży.  Nie podawaj danych karty płatniczej, nie zatwierdzaj żadnej transakcji lub wiadomości sms bez zapoznania się w z treścią.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony