Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 31.01.2022

Dzięki reakcji przypadkowego świadka, zatrzymano nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Chwilę wcześniej mężczyzna uderzył samochodem w betonowy murek. Zauważył to przypadkowy świadek i natychmiast zaalarmował przejeżdżający patrol.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, w pobliżu jednego z mławskich osiedli. Jak wynika z ustaleń, 29-letni mieszkaniec Mławy, kierując volkswagenem, uderzył w betonowy murek, następnie z trudem wycofał i  wjechał na pobliski parking. Podejrzaną sytuację zauważył przypadkowy świadek, który powiadomił przejeżdżający patrol. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę volkswagena. Po wyjściu z samochodu kierowca nie mógł utrzymać równowagi. W organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu.  29-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny, alarmowy numer 112 lub powiadomić najbliższy patrol Policji.  

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

 

Powrót na górę strony